Ładowanie

 

O gabinecie

 

O nas

Czym jest optometryczna terapia widzenia?

To indywidualny program terapeutyczny. Prowadzony jest równolegle w dwóch formach. Pierwsza to trening domowy, czyli proste ćwiczenia wykonywane przez pacjenta w domu – codziennie przez około 20-30 minut, a druga to trening gabinetowy, czyli półgodzinne lub godzinne spotkania ze specjalistą co 1, 2 lub 3 tygodnie (w zależności od potrzeb i stanu pacjenta), podczas których wykonuje się bardziej złożone ćwiczenia oraz kontroluje postępy pacjenta. - To nie boli i nie sprawia dyskomfortu. Dzięki tym ćwiczeniom, bez leków, wzrok działa sprawniej, poprawia się ogólny komfortu widzenia, zmniejszają się np. bóle głowy czy napięcia oczu.

Nie zawsze przyczyną problemów wzrokowych pacjenta jest sama wada wzroku, czasem objawy takie jak: problem z widzeniem po zmroku, problem z przestawieniem wzroku z przedmiotów pobliskich na odległe, bóle głowy podczas seansów 3D w kinie mogą występować, gdy jego oczy są zdrowe. W związku z tym nasz gabinet wsprawciem obejmuje: dzieci z trudnościami w uczeniu się, dzieci ze zdiagnozowaną dyslekcją, dzieci z zaburzeniami funkcji pisania – spowodowane często zaburzeniem ruchów gałek ocznych, dzieci z osłabioną koordynacją oko-ręka, dzieci i dorośli z niepełnym, osłabionym widzeniem obuocznym (słaba fuzja, brak stereoskopii), dzieci i dorosłych z zaburzeniami wergencji, dzieci i dorosłych z zaburzeniami akomodacji (napięta, niesprawna, spasmazm akomodacyjny). Zawsze indywidualnie podchodzimy do potrzeb pacjentów dostosowując program ćwiczeń do potencjału i możliwości młodych jak i dosrosłych pacjentów.









Media o nas

Siłownia dla oczu, czyli po co nam terapia widzenia

Do okulisty pójdziemy z chorobą oczu, do salonu optycznego po oprawki do okularów. A tutaj? Załóż specjalne okulary i złap trójwymiarową muchę za skrzydło. Albo przyczep kolorowe pionki w ustalony wcześniej sposób do obracającej się tarczy. Brzmi jak dobra zabawa? A do tego ćwiczy nasze oczy.

Takie m.in. zadania czekają nas w gabinecie terapii widzenia. Pierwszy tego typu gabinet w Białymstoku powstał właśnie w salonie New-Optica Premium+ przy ul. Fabrycznej 4. – Nie zawsze przyczyną problemów wzrokowych pacjenta jest sama wada wzroku – mówi Magdalena Szewczuk, mgr optometrii, która wraz z mężem Marcinem prowadzi sieć salonów New-Optica. – Czasem takie problemy mogą występować, gdy jego oczy są zdrowe. Jakie problemy? Na przykład z widzeniem po zmroku. Z przestawieniem wzroku z przedmiotów pobliskich na odległe, zwłaszcza, jeśli dużo czasu spędzamy przed komputerem. Bóle głowy podczas seansów 3D w kinie. A nawet brzydkie pismo. Często bagatelizujemy te objawy (bo to tylko zmęczenie, przecież poza tym widzimy dobrze) albo w ogóle nie łączymy ich z problemami ze wzrokiem. Co więcej, nie zawsze zdiagnozuje je nam okulista (który bada nas pod kątem chorób), z kolei do salonu optycznego zazwyczaj przychodzimy po dobór oprawek do okularów.

Czytaj więcej ...

  • Kurier Poranny


  • Media o nas

    Czy Twoje dziecko dobrze widzi?

    Co dziesiąte dziecko nosi okulary, ale wielu rodziców nie wie, że ich pociechy mają problemy ze wzrokiem. Dlaczego? Małe dzieci mają niewielkie potrzeby wzrokowe. Dopiero kiedy zaczynają pisać, czytać czy rysować pewne wady wzroku wychodzą na jaw.

    Wzrok naszych dzieci jest dla nas rodziców bardzo ważny. Przecież każdy rodzic chce aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało, osiągało wybitne wyniki w nauce, w szkole i w sporcie. Jednak nie zawsze tak to wygląda. Zastanawiamy się wówczas co jest powodem problemów ze skupieniem , niecięci do książek czy problemów z koordynacją?

    Czytaj więcej ...

  • Bia24.pl
  • Media o nas

    Wywiad z optometrystą – Magdaleną Szewczuk


    Artykuł na blogu Barbary Pakuły - optometrysty i terapeuty wzrokowego

    Jest Pani optometrystką. Czym się Pani zajmuje w swojej pracy zawodowej?
    Tak zgadza się. Z zawodu jestem optometrystką od 2012 roku. W pracy zawodowej zajmuję się doborem refrakcji okularowej oraz aplikacją soczewek kontaktowych. Prowadzę również terapię widzenia często zalecaną osobom z dysfunkcjami układu wzrokowego. Dlaczego postanowiła Pani zająć się terapią widzenia? Gabinet terapii widzenia powstał, ponieważ otrzymywaliśmy sygnały od naszych pacjentów, że taka pomoc byłaby im potrzebna. Zdarzało się, że przychodził do nas pacjent, który np. widział ostro, ale działo się z jego wzrokiem coś, czego nie potrafił określić, zdiagnozować sam. Diagnoza w tym przypadku często była jednoznaczna – foria lub problem z ruchami wergencyjnymi. Na czym polega terapia i do kogo jest skierowana? Terapia widzenia najczęściej postrzegana jest przez moich pacjentów jako cudowny lek, po podaniu którego – ustąpią wszystkie objawy. Niestety tak nie jest. Terapia widzenia jest to indywidualny zestaw ćwiczeń, który wykonywany jest w dwóch równoległych formach jako terapia domowa i gabinetowa. Trwa najczęściej kilka miesięcy i dopiero po takim czasie wzrok działa „sprawniej” i poprawia się ogólny komfort pacjenta.

    Czytaj więcej ...

  • barbarapakula.pl